My víme, jak Vám pomoci!

22. 4. 2022

Ceny energií a tepla neustále rostou. Nechceme-li vydávat za topení stále více peněz, máme jedinou možnost. Zateplit dům. Vyměnit stará okna za nová, zateplit fasádu, izolovat stropy. To si uvědomuje každý. Ale jen ti přemýšliví najdou nejlepší variantu. Vyznat se v bohaté nabídce trhu totiž není vůbec jednoduché.

Když chceme ušetřit, musíme nejprve investovat do úpravy domu. Začneme opatřením, které má největší účinnost a nejrychlejší návratnost.  Ideálně podlahou na půdě. Stropem obytných místností totiž uniká zhruba třetina ztrátového tepla. Z hodin fyziky víme, že teplý vzduch je lehčí než studený a stoupá vzhůru. Ve stropu se vždy najdou skulinky, kterými unikne do půdního prostoru. Tomu lze jednoduše a účinně zabránit. Nejlepším řešením je bezesporu foukaná izolace. A když foukaná izolace, tak minerální.

V oblasti foukaných minerálních izolací patří IP IZOLACE POLNÁ k největším dodavatelům v České republice. Pravidelně realizuje na trhu více než 30 000 m³ foukané minerální izolace ročně. V současné době se opírá o špičkové produkty, jako jsou ROCKWOOL a PAROC. Vlastní ochrannou známku MAGMARELAX®, pod kterou dodává většinu služeb. Všichni technici v divizi jsou vybaveni moderní technikou, jako jsou termokamery a laserové dálkoměry. Společnost má za sebou více než 25 000 realizací rodinných domů a pomohla i desítkám měst a obcím.

A jak to funguje?

Realizace trvá jen několik hodin. Přijede vůz s izolací a s potřebným strojním vybavením. Je-li to nutné, nejprve pracovníci připraví půdní prostor. Obsluha pak natáhne světlíkem nebo po schodech hadici z vozu na půdu. Foukání čedičové vaty se provádí buď přímo na podlahu půdy, nebo do dutiny stropu. V prvním případě je izolace rovnoměrně rozprostřena na podlaze půdy, přičemž pracovníci dbají na to, aby byly dokonale utěsněny všechny spáry, kudy by mohlo teplo unikat. Nejdůležitější jsou místa při stěnách a v blízkosti trámů. V případě foukání do meziprostoru mezi stropem obytných místností a podlahou půdy je potřeba pro aplikaci izolace zvednout asi po sedmi metrech jedno prkno podlahy půdy. Tedy žádný velký nepořádek, půdu není ani nutno vyklízet.

Někdy je příprava složitější. Je potřeba připravit parotěsné fólie nebo, pokud si to zákazník přeje, firma připraví celou novou konstrukci podlahy (konstrukce z desek OSB je zhotovovaná v dílnách firmy za 1–2 dny) a na místě ji smontuje. Následně do vzniklé dutiny se nafouká minerální izolace. Jedná se o stropní systém MAGMARELAX®.

Proč zaizolovat strop domu izolací MAGMARELAX®?

  • zabráním úniku tepla z domu
  • ušetřím až 30 % nákladů ročně za vytápění
  • zbavím se vysokých teplot v místnostech pod střechou v létě
  • zvýším bezpečnost domu v případě požáru
  • prostor bude rovnoměrně zaizolován bez tepelných mostů
  • vše bude hotovo do 3 hodin bez nepořádku, půdu není třeba vyklízet
  • návratnost investice 6–8 let

Bydlíte v bytovém domě a chtěli byste zlepšit komfort Vašeho bydlení?

Společnost IP IZOLACE POLNÁ má i divizi REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ, která se zaměřuje na celkové opravy bytových domů. Díky skvěle odvedené práci a zkušenostem z oprav více než 900 bytových domů je odborníky právem označována za JEDNIČKU NA TRHU. Každá oprava představuje komplexní službu. Kromě provedených stavebních prací se specializuje na špičkovou pomoc s přípravou a průběhem oprav. V týmu pracují zkušení stavební odborníci, energetici, autorizovaní projektanti, ekonomové a projektoví manažeři. Technicko-obchodní poradci působí v každém regionu ČR.

Naším cílem je – a vždy byl – spokojený zákazník. Hledáme pro vás ta nejlepší řešení.

Více o nás a našich službách najdete na www.ippolna.cz.

Komerční sdělení IP Izolace Polná

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email