Nová válcovna společnosti Fatra slibuje práci pro více než 100 lidí

14. 8. 2018

Společnost Fatra v minulých týdnech oznámila, že úspěšně pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny v Napajedlech. Některé budovy, které byly dosud jen v projekčních plánech, již mají pevné základy a brzy budou uvedeny do provozu.

V nové válcovně o celkové hodnotě 1,4 miliardy korun se již nyní uvádí do provozu některé technologické celky. Jsou to například instalace pomocných technologií zajišťujících převíjení a balení hydroizolačních fólií, které navazují na recyklační linku. Ta je už v provozu a je určena pro zpracování odpadů z výroby střešních hydroizolačních fólií a všech typů podlahových krytin.

Právě technologické zpracování a výroba podlahových krytin společně s recyklační linkou vytvoří v nové válcovně bezodpadovou výrobu podlahových krytin. Navíc nová recyklační linka je technologicky vyspělejší než dvě stávající. Během výroby polotovarů podlahových krytin a střešních fólií bude také souběžně docházet k soustavnému zpracovávání odpadu přímo ve výrobní hale.

Práce pro více než 100 lidí

Výstavbou nové válcovny dojde nejen ke zvýšení výrobních kapacit, ale také těch skladovacích. Již nyní jsou v užívání skladovací prostory s moderními posuvnými regály, které byly dokončeny v první polovině roku 2018. Společnost Fatra tak postupně naplňuje vizi stát se moderní automatizovanou firmou fungující na principech průmyslu 4.0.

Nová válcovna se svými jednotlivými prvky bude znamenat modernizaci všech pracovních a zároveň technologicky vyspělé pracoviště pro více jak 100 nových zaměstnanců. Půjde zejména o technické a dělnické pozice zajišťující plynulou výrobu a odbyt produkce nejen na tuzemské, ale i zahraniční trhy.

Další technologické celky společnost plánuje postupně zprovoznit do konce roku 2019. Tento projekt by měl nejen zajistit nové pracovní příležitosti, ale také zvýšení celkového obratu ze současných 3,8 až na 5 miliard korun. Tento růst by měl zajistit zejména podlahové krytiny v podobě rolí a LVT dílců a hydroizolační fólie. Podlahoviny v rolích se díky novým technologiím budou vyrábět v šíři 2 metry, čímž se firma stane plně konkurenceschopnou na mezinárodním poli.

V plném provozu by nová válcovna měla být až ke konci roku 2019. Projekt zahrnuje výrobní a skladové haly o celkové výměře zhruva 4 500 m2, venkovní plochy o rozloze 5 500 m2 a vybudování vnitřní betonové komunikace v areálu včetně výstavby nové vrátnice. Ve Fatře, jejíž historie se píše již od roku 1935, vznikne moderní výrobní zóna s výkonnější bezodpadovou výrobou, propojená s IT systémy a řízenou spotřebou energií.

Zdroj: fatra.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email