Nový park i pavilony. Chystají se úpravy střechy pražského Hlavního nádraží

27. 8. 2020

Nové využití ploché střechy Hlavního nádraží v Praze chystá státní organizace Správa železnic. Prostřednictvím vyjádření pro média v minulých dnech avizovala, že na střeše vzniknou nové pavilony nebo přechod od parkoviště přes magistrálu.

Jak informoval generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda, úpravy za stovky milionů korun by mohly začít v roce 2022, ale o konečné podobě se bude teprve jednat. Na střeše by podle studie, kterou si správa nechala vypracovat, vznikly dva nové pavilony spojené eskalátory s odbavovací halou. V nich by byly kavárny, občerstvení a zázemí pro cestující.

Prostor mezi pavilony by byl vydlážděn a členěn stromy se stolečky a židlemi. Studie také předpokládá vznik širokého přechodu mezi střechou odbavovací haly a protější Fantovou budovou přes magistrálu, která má v daném místě šest jízdních pruhů. Správa železnic se ale musí na úpravách dohodnout s pražským magistrátem, protože plochy na střeše jsou ve správě městské Technické správy komunikací.

Jak dokládá úvodní fotografie k tomuto článku, na Hlavním nádraží v současné době pokračuje rekonstrukce střech historické Fantovy budovy, která by měla být pod vedením firmy Avers dokončena v září příštího roku, a to včetně obnovy fasády.

Zdroj: archiweb.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email