Olomoucká Plecharéna dostane na novou sezónu novou střechu

10. 5. 2021

Legendární stánek olomouckých hokejistů, přezdívaný Plecharéna, dostane novou střechu. Rekonstrukce, která nesmí ohrozit příští hokejovou sezónu, musí být hotová za devadesát dní. Stavba přijde na 32 milionů korun.

Stavební firma si počátkem května převzala staveniště a zahájila přípravu rekonstrukce, která má být u konce k 1. srpnu. Kompletní oprava znamená odstranění původní dřevěné konstrukce střechy, kterou nahradí ocelová varianta. Novou střechu vytvoří ocelové vazníky, trapézový plech, Cetris desky a tepelná izolace. Krytinu pak bude z kotvené měkčené PVC fólie v tloušťce 1,5 mm.

Rekonstrukce nijak nezmění vzhled ani rozměr budovy stadionu. „Varianta nepočítá se zvedáním stávající konstrukce, ale zpevňuje její vnější kryt a zvyšuje i její nosnost. Otevírá tím cestu i k následně možné velké rekonstrukci celého areálu do podoby multifunkční haly podle původního projektu architekta Roberta Štefky. Chtěli jsme, aby to bylo řešení koncepční a přitom realistické,“ uvedl olomoucký primátor Mirek Žbánek.

„Naší prioritou bylo zajistit podmínky pro pokračování extraligového hokeje v Olomouci. Rozhodli jsme se pro takové řešení, které zároveň co nejméně omezí fungování haly a sportovních klubů, které se bez ní neobejdou, samozřejmě včetně extraligových hokejistů,“ doplnil investiční náměstek Martin Major s tím, že rekonstrukce střechy přijde na 32,6 milionu korun. Při rozhodování o rekonstrukci se vedení města důkladně zabývalo všemi variantami, promýšleli jak budoucnost zimního stadionu, tak i situaci rozpočtu města.

„V této chvíli na celkovou projektovou dokumentaci budoucí multifunkční haly dopracováváme projekt a probíhá stavební řízení. Bavíme se o stavbě za více než miliardu korun a s přilehlými investicemi to bude ještě o několik stovek milionů více, proto jsme se rozhodli postupovat právě po těchto dílčích opravách zimního stadionu. Dalším krokem ke zlepšení podmínek nejen pro hokejisty je i chystaná druhá ledová plocha, která vznikne výstavbou malé haly a to v režimu koncesního řízení, které připravujeme,“ dodal primátor.

Zdroj: tisková zpráva statutárního města Olomouc

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email