PREFA integrovaný solární panel SDP

10. 4. 2024

Společnost PREFA Aluminiumprodukte představila pro rok 2024 novinku kombinující v jednom produktu lehkou a odolnou hliníkovou střešní krytinu s fotovoltaickými panely. Fotovoltaické články jsou elegantně integrovány přímo do střešního panelu, a to bez jakékoliv nosné a nevzhledné konstrukce.

Solární střecha tak na první pohled vypadá, že je vyrobena z jednoho homogenního kusu. Prizmatické solární sklo s nízkou odrazivostí je pevně spojené s osvědčeným hliníkovým panelem PREFA, který je odolný vůči vichřici, korozi a také je pochozí. Solární panel je tak prakticky nerozbitný, a nejenom, že spolehlivě chrání střešní konstrukci, ale zároveň vyrábí elektřinu ze sluneční energie. Inovativní produkt PREFA je k dispozici ve dvou různých velikostech a lze jej kombinovat se střešními panely R.16 nebo FX.12.

Střešní panel R.16 vyniká čistým a pravidelným designem. Podlouhlý formát panelu je tak jednoduchý a přímý, že kromě nadčasově elegantního vzhledu nabízí také možnost velmi rychlé pokládky. Při délce 70 cm a šířce 42 cm je na metr čtvereční potřeba pouze 3,4 ks panelu R.16. Pokládá se na plné bednění od sklonu 17°.

Střešní panel FX.12 se nabízí ve dvou formátech: 70 x 42 a 140 x 42 cm. Díky nepravidelným zlomům v ploše a v závislosti na úhlu slunečního svitu nabízí vždy jinou tvář. Budově proto dodává působivý, proměnlivý vzhled. Zlomové hrany rovněž zesilují panel a zvyšují jeho tuhost. Instaluje se za stejných podmínek jako střešní panel R.16 – na plné bednění a od sklonu střechy 17° a výše.

Integrované solární panely SDP jsou k dispozici ve vysoce kvalitní barevné povrchové úpravě P.10 v moderní černé barvě. Perfektně se hodí do osvědčeného a sladěného kompletního střešního systému PREFA a lze je doplnit i o vhodné příslušenství PREFA, jako je odvodnění střechy, protisněhové nebo bezpečnostní prvky, systémové prostupy či lemování a oplechování. Vše ve stejném odstínu, ve stejném materiálu a se zárukou 40 let.

Komerční sdělení PREFA Aluminiumprodukte, s.r.o.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email