Relaxace na střeše s výhledem na Mnichov

22. 10. 2018

Střechy už neslouží jen k ochraně staveb shora, ale čím dál častěji jsou využívány k pobytu obyvatel domu. Totéž platí i pro střechu luxusního činžovního domu v centru Mnichova. Můžete odsud obdivovat nádherný výhled na bavorské hlavní město i na sousední Alpy. Střešní terasa (8x 8 m) je vybavená mobiliářem z kompozitního materiálu Hi-Macs a zpracována ve stylu Ibiza.

Původní šikmá střecha budovy pokrytá mědí byla při rekonstrukci změněna na plochou s plechovou krytinou. Na ní jsou panely z kompozitu Hi-Macs v imitaci palubkové podlahy, a to v celé obytné ploše terasy. Materiál je dostatečně pevný a odolný proti UV záření i nepřízni počasí.

Střešní terasa ohraničena skleněným zábradlím, aby nic nerušilo nádherný výhled. Třeba při relaxaci v posezení ve tvaru písmene U s variabilním vyžitím. Například každý konec sedačky může být použit jako úložný prostor či lze připojit odkládací stolek. Nechybí ani dva stoly a kuchyňská linky se dvěma dřezy a mnoha úložnými prostory, kam se vejde i lednička a malá myčka. Linka je konstruována tak, že po zavření víka je zcela voděodolná. Tuto přednost poskytuje použitý kompozit Hi-Macs, který je neporézní a voděodolný.

Velká markýza nad posezením, vynášená konstrukcí z nerezové oceli, zajišťuje stín a vytváří relaxační roh, který umožňuje využít pohodlí terasy i v nejžhavějším počasí. Na druhé straně je pro relaxaci a odpočinek vytvořena vyvýšená plocha. Oblast (1,9 x 1,6 m – ideální pro dvě osoby) je vhodná pro opalování a nabízí nádherný výhled na střechy Mnichova. Horní plochu této jednotky lze otevřít  a může být použita jako solárium nebo sloužit pro ukládání textilní výbavy před špatným počasím.

Vedle opalovací plochy je další výstřelek, a to fontána s mozaikovým vzorem. Má rozměry 1,2 x 1,2 x 0,35 m a široký okraj pro sezení, takže je ideálním místem k ochlazení za horkých slunečných dnů. Její funkci zajišťuje oběhové čerpadlo pod fontánou. Pokud vás teď zajímá, co s letních terasou za zimních měsíců, tak odpověď zní, že není třeba se o ni obávat. Kompozit Hi-Macs je odolný i vůči mrazu, takže ani nejnáročnější zimy nemohou poškodit vytvořený design.

(red)

foto: Melanie Gotschke

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email