Rozloučení s Ing. Václavem Šedivým

2. 6. 2022

Každý lidský život je ohraničen začátkem a koncem, přesto se s tím neumíme smířit a pokaždé znovu nás zasáhne informace o odchodu člověka blízkého a výjimečného. Bolestnější je to o to víc, když jde o úmrtí předčasné a nečekané, právě takové, které ve čtvrtek 26. května 2022 ukončilo životní pouť Ing. Václava Šedivého, prokuristy izolatérské firmy Grey, s.r.o. Odešel ve věku pouhých 59 let, plný energie a plánů soukromých i profesních.

Dlouholetý specialista nabyl bohaté zkušenosti z oboru stavebních izolací za svého působení ve státním podniku Stavební izolace a dál je rozvíjel ve společnosti Elefant-Praha, s.r.o. Před deseti lety se rozhodl jít vlastní cestou a na podzim 2012 založil společnost Grey s.r.o. Firma se soustředila na stavební izolace a v tomto segmentu poskytovala komplexní služby prostřednictvím nejmodernějších technologií. Její filozofie byla vždy založena na kvalitě, profesionalitě, zkušenosti a spolehlivosti, což se následně odrazilo i ve vstupu do Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR. V roce 2019 se firma Grey stala teprve druhým členem cechu se zaměřením na ploché střechy a izolace.

Za odborníky nejlépe hovoří hotové dílo, a těch má na svém kontě firma Ing. Šedivého nespočet. Jsou mezi nimi i takové perly jako terasy Paláce Lucerna na Václavském náměstí v Praze. O člověku samotném pak nejlepší svědectví podávají jeho přátelé, kteří s ním prožili kus života a měli možnost jej poznat hodně zblízka.

Dejme proto slovo Ing. Marku Novotnému, PhD.:

„Jsou okamžiky, kterým člověk nevěří nebo nechce věřit, přesto jsou skutečností. Každý z nás ztrácí s odchodem Vaška Šedivého něco pozitivního, něco co potěšilo, pomohlo a na co se vždy a všude rádo vzpomínalo a vzpomínat bude. Ani nevím, jestli jsem u něj někdy identifikoval špatnou náladu. Nebyla u něj obvyklá dokonce ani při řešení složitostí všedního izolačního života. S Vaškem jsem vždy nabýval dojem, že všechny komplikace se dají řešit a ze všeho lze vybruslit elegantně a ke spokojenosti všech zúčastněných. Vašek se taky aktivně zapojoval do veškerých aktivit v izolatérské komunitě, včetně Cechu KPT ČR. Zde významným způsobem přispěl k vytvoření sekce izolací. Celý obor a s ním všichni ztrácíme kolegu, na kterého bylo vždy spolehnutí a který dokázal být za všech okolností pozitivní. A to je moc dobrá a vítaná vlastnost. Možná právě proto jsem Vaška občas používal jako důvěrníka a diskuse s ním jsem si moc vážil. Pokaždé byla příjemná a přínosná. Tohle nepůjde zapomenout. Od teď už navždy mi bude něco scházet. Kdysi jsem dostal smuteční oznámení, které končilo slovy: A na shledanou. V tomto případě se mi to zdá příznačné. Proto říkám … na shledanou.“

V srdcích blízkých a přátel bude žít pan Šedivý dál, nezmizí ani jeho výrazná stopa v izolatérském oboru. Bylo nám ctí, jít kus cesty po Vašem boku!

Cech KPT ČR

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email