Samolepicí asfaltové pásy Icopal Vedag s označením SAFETY

16. 3. 2018

Icopal Vedag světový lídr v trendech a inovacích asfaltových pásů a fólií, představuje asfaltové pásy s označení „Safety“ z produkce koncernového závodu Bamberg (De).

Označení „Safety“ označuje speciální způsob uzavření švů u samolepicích asfaltových pásů. Pásy s přívlastkem „Safety“ poskytují vysokou hydroizolační spolehlivost, a to při zachování všech předností samolepicích pásů. Ve variantě „Safety“ jsou dodávány samolepicí parotěsné pásy (Vedagard Safety blank, Vedagard Safety Plus) i podkladní samolepicí pásy (Vedatop SU Safety, Vedatop SU Safety 3,5).

Samo lepící pásy s označením „Safety“ se oproti standardním asfaltovým samolepicím pásům liší způsobem uzavření podélného spoje. Podélný šev se slepí za studena v šíři 3 cm po stržení spodní stahovací fólie od perforované linie, čímž je podklad zabezpečen proti účinkům plamene. Zbylá šířka švu, tj. 5 cm, se svaří ručním PB hořákem a dostatečně přitlačí, čímž dosáhneme bezpečného hydroizolačně těsného spoje. Rovněž čelní šev se svaří na šířku 8 cm ručním hořákem po stažení spodní stahovací fólie a ohnutím pod pás. Na dřevěném bednění se v ploše pásu spodní stahovací fólie, mimo podélné i čelní švy, ponechá pod pásem a tvoří separační vrstvu, před vlastním slepením švů se provede mechanická fixace pásu, např. přibitím.

„Safety“, to je vysoká spolehlivost švů, nejen po dobu životnosti střešní skladby, ale zejména zajišťuje spolehlivost hydroizolační vrstvy po dobu výstavby. Tzn. tehdy, pokud zůstanou tyto pásy na střeše bez zakrytí dalšími vrstvami a mají pak funkci tzv. zajišťovací vrstvy – tj. vrstvy, která po kratší dobu stavební nebo technologické přestávky v pokládce, musí plně převzít hydroizolační funkci a ochránit tak podstřešní interiéry, resp. tepelnou izolaci před povětrnostními vlivy a zatečením.

www.icopal.cz

Komerční sdělení

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email