Stavební řemesla oslavila v Bosonohách 60 let

12. 10. 2018

V sobotu 8. září 2018 se v areálu Střední školy stavebních řemesel Brno – Bosonohy po celý den slavilo. Čest nejen škole a její minulosti a budoucnosti, ale řemeslům jako takovým vzdalo vedení školy velkou akcí pro celou rodinu.

Zástupci školy pojali výročí 60 let její existence jako příležitost k velkému setkání se s bývalými absolventy, pedagogy i budoucností školy – rodinami s dětmi. Otevřeli tak své dílny i celý areál všem návštěvníkům a zajistili zábavný kulturní program po celý den.

Střední škola stavebních řemesel Brno Bosonohy má na svém kontě zhruba 10 000 absolventů, vyučovaly na ní stovky učitelů a mistrů a učením se řemeslu strávili její žáci víc než 30 000 000 hodin.

Mistři spolu se svými žáky připravili desítky zajímavých soutěží ze svých oborů a provedli zájemce všemi moderními dílnami a výukovými prostorami, kde se vzdělávají jak budoucí řemeslníci, tak – v případě Regionálního centra stavebních řemesel Jihomoravského kraje – i příslušníci hasičských sborů, pracovníci odboru životního prostředí, žáci základních škol nebo studenti architektury a stavebních fakult.

V průběhu dne prošlo areálem téměř 700 lidí a úvodního ceremoniálu se zúčastnil i primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál, biskup brněnský, Jeho Excelence Vojtěch Cikrle, starosta městské části Brno – Bosonohy Miroslav Sojka i řada zástupců partnerských firem, včetně sponzorů akce.

Celá akce byla samozřejmě oslavou výročí školy, ale především se snažila připomenout, že v dnešním světě nám tragicky schází mladá generace nejen stavebních řemeslníků, kteří by nastoupili na uvolněná místa a zajistili tak hladký chod fungování naší společnosti.

www.soubosonohy.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email