Střechy-Fasády-Izolace 1/2023: Dobré řemeslo opět najde uplatnění

3. 1. 2023

Lednové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je pozvánkou na veletrh Střechy Praha, avšak opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků, rozhovorů a reportáží. Připomínáme si také, že jsme vstoupili do jubilejního 30. ročníku, který, jak věříme, bude stejně pestrý a úspěšný jako dosavadní existence časopisu.

Vybíráme z aktuálního vydání:

ANKETA

Dobře si uvědomujeme, v jak těžké situaci se vzhledem k energetické krizi všichni ocitáme. I proto jsme se zeptali na váš názor v zajímavé anketě na téma, co lze očekávat od roku 2023.

CECHY

Zaznamenali jsme také významnou událost v životě Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR – požehnání nového praporu cechu panem arciděkanem Vladislavem Brokešem při mši v kostele sv. Barbory v Kutné Hoře začátkem loňského prosince.

OSOBNOST

Jedním z odborníků na slovo vzatých, který stál u zrodu časopisu, je pan doc. Ing. Zdeněk Kutnar. Nemohli jsme proto opomenout jeho významné životní jubileum a poděkovat za spolupráci.

ROZHOVOR

Klempířské profese se týká rozhovor s Ing. Gabrielem Borosem, který se zamýšlí nad současným stavem tohoto důležitého řemesla na Slovensku.

Zajímavý je také rozhovor kolegy Tomáše Svobody o renesanci kdysi tak obvyklé krytiny, jako byla břidlice. Více nám řekne Jiří Kocur z opavské firmy Topstein.

SERIÁL

Za unikátní střechou vás pozveme na střechu Národního zemědělského muzea v Praze na Letné, kde je od roku 2017 v provozu střešní terasa zcela výjimečného konceptu.

Seriál Poklady z muzea pokračuje zamyšlením nad výrobou střešních krytin i dalších stavebních materiálů v cihelnách šlechtických rodů, jejichž podnikání má dlouhou a bohatou tradici jak v Čechách, tak i na Moravě a ve Slezsku.

SOUTĚŽ

V posledním čtvrtletí loňského roku vyvrcholilo několik soutěží. Přinášíme proto povídání o Domě na Kozině, který se může pochlubit vítězstvím v České ceně architektů, ale také o radnici v Praze-Modřanech, která bodovala v soutěži Stavba roku 2022.

Soutěž Strecha roka 2021 v kategorii plochá střecha vyhrála firma TOR z Bratislavy. Bylo to už její osmnácté získané ocenění. Ceny budou všem vítězům slavnostně předány 17. února 2023 na 27. sněmu Cechu strechárov Slovenska v Popradě v hotelu Mamut.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email