Střechy-Fasády-Izolace 2/2023: Spousta inspirace (nejen) pro tesaře

3. 2. 2023

V únorovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace opět najdete řadu inspirativních článků, rozhovorů a reportáží. Blíže jsme se zaměřili tentokrát na témata Dřevostavby a Tesařina.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR zorganizoval setkání se zástupci německého Bavorského tesařského svazu

spolu s představiteli celoevropské asociace Timber Construction Europe, a to přímo v historickém centru města Chebu.

DŘEVOSTAVBY

Vzhledem k tématu vydání nemůže chybět článek o aktuálních trendech kolem stavění ze dřeva s Lenkou Trandovou, ředitelkou Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), která již od roku 2000 sdružuje certifikované výrobce dřevostaveb.

Ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák odpovídá na otázky, čím se tato organizace zabývá, a představuje zajímavé soutěže. Jedná se v pořadí už o 13. ročník soutěže Dřevěná stavba roku a 11. ročník studentské soutěže Stavby s vůní dřeva.

SERIÁL

V tomto čísle se zabýváme sondou do historie střech opavské konkatedrály, která je zároveň dalším dílem našeho tradičního seriálu Unikátní střechy.

Poklady z muzea, které čerpají z bohatých sbírek Richarda Mlýnka, tentokrát přinášejí povídání o unikátním exponátu, který pochází až z kopule mešity Bibi Chanum.

A v seriálu Vesnické kostely se tentokrát se soudním znalcem Ing. Antonínem Parysem podíváme na kostel v obci Železné v okrese Beroun.

TESAŘINA

Ocenění Zlatý džbánek 2022

, které uděluje Ústecký kraj za rozvoj lidových tradic, získal v loňském roce excelentní tesařský mistr Zdeněk Oravec z Litoměřic, který je zároveň i krajským přednostou Cechu KPT ČR.

Zakázkové výrobky, které vznikají díky unikátní technologii pro zpracování obloukových konstrukcí z lepeného lamelového dřeva, čtenářům představí společnost KH OBLOUKY. Svým zákazníkům dodává například luxusní garážová stání, pergoly, přístřešky či repliky historických konstrukcí.

Na Střední škole řemeslné v Jaroměři se v lednu uskutečnilo oblastní kolo soutěže odborných dovedností učebního oboru tesař. Letos se soutěžního klání, ze kterého přinášíme reportáž, zúčastnilo celkem 13 družstev.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email