Střechy-Fasády-Izolace 3/2023: Aktuální trendy na plochých a zelených střechách

3. 3. 2023

V březnovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace opět najdete řadu inspirativních článků a reportáží. Blíže jsme se zaměřili na témata Ploché a Zelené střechy. Ohlížíme se však i za průběhem dalšího úspěšného ročníku veletrhu Střechy Praha či za regionálními koly soutěží odborných dovedností.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

Veletrhu Střechy Praha 2023 se velmi aktivně zúčastnili také členové Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR. Návštěvníci je mohli potkávat v typických černobílých krojích nejenom kolem jejich stánku, ale také ve všech halách. Na tradiční konferenci IZOLACE, která k tomuto veletrhu patří, vystoupil i cechmistr Ivan Dvořák.

PLOCHÉ STŘECHY

Tepelným izolacím v souvislosti s fotovoltaikou

se věnuje další pojednání a pojmenovává šest důležitých hledisek, na která je nutné brát zřetel. Členové Sdružení výrobců pro ploché střechy zhodnotili na svém setkání v Davídkově loňské aktivity a naplánovali odborné semináře i pro letošní rok. Více už najdete v článcích Ing. arch. Luďka Kováře.

SERIÁL

Redaktor Tomáš Svoboda ve spolupráci s Richardem Mlýnkem připravili druhou část povídání o historii střechy opavské konkatedrály. Opět přináší spoustu zajímavých podrobností a jsme rádi, že se tento seriál setkal ze strany našich čtenářů s velmi pozitivních odezvou.

O stavu církevních staveb – tentokrát v Chýňavě ve Středočeském kraji – vypovídá další pokračování seriálu Vesnické kostely, který už tradičně připravuje soudní znalec Ing. Antonín Parys.

ŠKOLSTVÍ

Žáci středních odborných škol soutěžili už v lednu v moderním klempířském centru Střední školy služeb a řemesel Stochov, kde se uskutečnil 24. ročník soutěže odborných dovedností v oboru vzdělání klempíř. A jen o několik dnů později se konal v dílnách Střední průmyslové školy stavební ve Valašském Meziříčí již 20. ročník moravského kola v oboru tesař.

VELETRHY

Setkání na letošním veletrhu Střechy Praha 2023 bylo skvělé.

Stručně řečeno – oproti loňsku přibylo stánků i vystavovatelů, návštěvnost byla vysoká, doprovodný program bohatý. Letos to zkrátka na výstavišti doslova žilo.

ZELENÉ STŘECHY

Velmi zajímavé je měření experimentálních vzorků systémových extenzivních střech na Stavební fakultě Žilinské univerzity, které probíhalo vloni v létě a které navazuje na článek zveřejněný v našem časopise už před dvěma lety. O výsledky měření se s námi podělil Ing. Petr Juráš, PhD., který nám poslal také článek o výsledcích výzkumu inovativní vegetační fasády.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email