Střechy-Fasády-Izolace 9/2023: Září přináší řadu stavebních aktivit

4. 9. 2023

V zářijovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace opět najdete spoustu inspirativních článků, rozhovorů a reportáží.

Vybíráme z aktuálního vydání:

ARCHITEKTURA

Ikonická stavba Libereckého kraje – horský hotel s televizním vysílačem na Ještědu – slaví 50 let. Méně uspokojivá je však skutečnost, že o plánované rekonstrukci této budovy se v poslední době příliš nemluví.

DŘEVOSTAVBY

S cílem rozšířit povědomí o dřevostavbách také mezi investory z veřejného sektoru posílil tým Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) Ing. Libor Hrubý. Z pozice konzultanta staveb ve veřejném sektoru již absolvoval více než 100 odborných setkání se zástupci měst a obcí, kterým dokáže, stejně jako nám v obsáhlém rozhovoru, zodpovědět všechny zásadní otázky.

REPORTÁŽ

Naopak lepší časy čekají po více než 20 letech objekt budov bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia, jehož náročná rekonstrukce se už blíží ke konci. A fanoušky stavby podle návrhu avantgardní berlínské architektky Marie Frommerové ve stylu art déco potěšilo, že fasády dostanou podobu z 20. let minulého století. Zároveň však došlo také k unikátní rekonstrukci historického světlíku.

Na redakční návštěvu jsme tentokrát zavítali do Velvar, kde sídlí divize Střechy Comax společnosti Metal Trade Comax. V moderním zázemí vyrábí lehké hliníkové a pozinkované ocelové střešní krytiny s oficiálním puncem českého výrobku. Mimořádný důraz přitom klade na kvalitu vlastního lakování se širokou škálou povrchových úprav.

SERIÁLY

Další díl seriálu Unikátní střechy nás tentokrát zavede do Krnova, kde byla před 90 lety otevřena tělocvična, postavená podle návrhu tamního rodáka a uznávaného mezinárodního architekta Leopolda Bauera. I tato cenná kulturní památka by ještě letos měla projít částečnou rekonstrukcí.

Zajímavý příběh nabízí také další díl seriálu Poklady z muzea, který připravujeme společně s Tegulariem Richarda Mlýnka. Pan Mlýnek se s námi podělil o fotografie kaple sv. Archanděla Michaela na Slezské Hartě z let 1994 až 2002. Bohužel jedná se dnes už o zanikající regionální památku

SLOVO ODBORNÍKA

Ing. Petr Skalský se v tomto čísle zaměřil na nepříliš známé možnosti hydroizolační vrstvy střešního pláště, 3D EPDM-fólii

, coby bezkonkurenčního materiálu pro hydroizolační vrstvu plochých střech.

O své postřehy z praxe s novým typem vady fólie PVC se s našimi čtenáři v článku podělí Ing. Antonín Parys, odborník na poruchy povlakových krytin střech.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email