Ze světa: Panoramatická fasáda propojuje exteriér s interiérem

6. 6. 2019

Panoramatický design fasády Schüco FWS 35 PD s pohledovou šířkou hliníkových profilů pouhých 35 mm a tepelně izolačními parametry na úrovni pasivního domu byl spolu s dalšími pěti systémy Schüco oceněn titulem Red Dot Product Design Award 2019.

Fasádní systém Schüco FWS 35 PD vytváří reprezentativní konstrukce s doslova širokoúhlým vizuálním vjemem a je vhodný především pro přízemní fasádní plochy bytových i nebytových objektů, jako jsou obchody či showroomy. Panoramatický design s minimální pohledovou šířkou profilu garantuje nerušený výhled i vnější pohled na fasádu. I proto byla téměř bezrámová kombinace fasádního systému Schüco FWS 35 PD spolu s okenními systémy Schüco AWS 75 PD.SI (Panorama Design, Super Insulated) a posuvně-zdvižnými systémy Schüco ASE 67 PD za svůj puristický design oceněna prestižním titulem 2019 Red Dot Product Design Award.

Modulární systém Schüco FWS 35 PD je kompatibilní s trojitým zasklením o tloušťce až 52 mm, fasádními konstrukcemi jiných pohledových šířek (50, 60 a 80 mm) i s klasickými okenními a dveřními systémy Schüco AWS, resp. Schüco ADS. Upínací profily osazovacího rámu jsou vhodné i pro integraci okenní řady Schüco AWS s mechatronickým kováním Schüco TipTronic, které umožňuje automatické noční chlazení a senzory řízené větrání.

Fasádní systém Schüco FWS 35 PD se vyrábí ve dvou úrovních tepelné izolace s izolátory HI a SI. Systém s certifikátem pasivního domu dosahuje hodnoty prostupu tepla Uf až 0,90 W/(m²K). Testovaný je proti vniknutí v bezpečnostní třídě RC 2.

Vedle excelentního vzhledu je přidanou hodnotou fasády také efektivní výroba a jednoduchá instalace. Nové prefabrikované modulární komponenty výrazně urychlily výrobní proces i zpracování. Optimalizovaný systém napojení do stavební konstrukce a patentovaný úchytný systém se zaklapávacími profily redukují spoje a umožňují racionální, bezpečnou a rozměrově tolerantní montáž.

Zdroj: tisková zpráva společnosti Schüco

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email